В процеса на работата си с хора винаги съм се стремял да предоставям качествена услуга. А за мен тя е неизменно свързана и с придържането към определени етични правила и стандарти. Поради това създадох собствени такива, чиито принципи са в основата на работата ми с клиенти и са важна предпоставка както за създаването на терапевтична връзка между клиент и психолог, така и за постигането на оптимални резултати.

В тази връзка, представям на вниманието Ви Етични правила и стандарти на работа на Кабинет за психологическо консултиране „Баланс“:

1. Психологът е свободно избран от клиента консултант, който осигурява процеса на неговото консултиране. То започва след заявено желание от клиента за такова, приемането на тази заявка от психолога, заплащането на съответната сума и настъпването на момента, в който двете страни осъществяват комуникация. Консултирането се извършва само по отношение на пълнолетни лица. То може да бъде проведено под различни форми: присъствено, онлайн, писмено, индивидуално, групово, или чрез прилагането на курс за самостоятелно справяне със страха и тревожността. В зависимост от вида на заявеното консултиране, психологът постига споразумение с клиента относно начина на осъществяването му и вида комуникация между страните, честотата на работата, заплащането, използваните методи, целите, ориентировъчната продължителност на консултирането и относителността на тази продължителност. За да възникне консултирането, е необходимо двете страни да са постигнали съгласие относно условията и начина на провеждането му.

2. Видове консултиране:

Присъственото консултиране изисква физическото присъствие на консултираното лице в кабинета на консултанта. За да възникне то, е необходимо клиентът да се свърже с психолога и заедно да уго